28.4 ° 21 km/h
23.5 ° 15 km/h
20.9 ° 17 km/h

A 28-szoros masters világbajnok Fábián Béla már most kiváló formában van – derült ki minden idők legnagyobb létszámú szenior úszóversenyén Hódmezővásárhelyen.

A VI. fedett pályás országos bajnokságon 413 szenior versenyző indult több mint 1500 rajtot teljesítve. A versenykörülmények tökéletesek voltak, a hódmezővásárhelyi uszoda a tavalyi junior Európa-bajnokság kapcsán tovább bővült, a versenyrendezés pedig kiváló volt, amit az is bizonyít, hogy a világbajnokságon rendezendő minden számban lehetőség volt szintidőt úszni.

A viadalon jó időeredmények születtek, amelyek közül kimagaslik Fábián Béla úszása, aki a 80-84 éves korcsoportban 100 méteres mellúszásban 1:35,03 perces idővel világ-, míg 200 vegyesen 3:28,19 perccel Európa-csúcsot ért el. A 80 esztendős Fábián idén már összesen három világrekordnál jár.

„Az országos bajnokságra két héten keresztül készültem erősebb edzésekkel, most egy kis pihenő következik, a csúcsformát majd a vb-re időzítem” – mondta Fábián Béla.

Kalaus Valter is kitett magáért: a korábban 1500 méter gyorson 15 évig magyar csúcstartónak számító sportoló a 45-49 korcsoportban ezúttal versenyen kívül indult, de minden gyorsúszó számban világbajnoki érmes helyezést érő időt produkált.

A további magyar vb-esélyesek közül Csikány József, Marosi Melinda és dr. Szokol Dianna is biztató időket teljesített.

A helyezések alapján számított összetett csapatversenyben az első helyet az Iron Aquatics, a másodikat a Törökbálinti Senior, a harmadikat a Debreceni Szenior Úszó Klub szerezte meg.