8.9 ° 28 km/h
12.9 ° 14 km/h
17.4 ° 6 km/h
19.4 ° 7 km/h

Kis túlzással a hétvégén a világ minden pontján a műugrók voltak a középpontban. Amíg az elit világbajnokság leendő versenyzői Pekingben törekedtek a legkisebb csobbanással a vízbe érkezni a World Series első állomásán, addig Eindhovenben, a Pieter van den Hoogenband Uszodában rendezték meg a masters versenyzők PSV Masters Műugró Kupáját.

A háromszoros olimpiai bajnokról elnevezett uszoda impozáns hátteret nyújtott a versenyzőknek, akik tizenegy országból érkeztek Hollandiába. A több mint hatvan masters műugró összesen öt versenyszámban mérte össze tudását.

A magyar versenyzők természetesen a nyári hazai világbajnokságot szem előtt tartva érkeztek Eindhovenbe, természetesen a vb két kabalafigurája, Lili és Lali is elkísérte a sportolókat. Több szem, többet lát, a nemzetközi mezőny feltérképezése rendkívül fontos!

A magyar színeket Pálfy Marianna (Szolnoki Honvéd Sportegyesület, 55-59 éves korosztály) és Tóth Gábor (Pénzügyőr Sportegyesület, 40-44 éves korosztály) képviselte.

Az igen népes verseny Pálfi Marianának különösen jól sikerült, a toronyugrást és a 3 méteres műugrást megnyerte, 1 méteren pedig ezüstérmet szerzett.

Tóth Gábor számára nem a helyezés, hanem a pontszámokban való javulás volt a cél, ami az országos bajnokságon elért eredményéhez képest sikerült is!